TJ HC Tesla

Tříbodové vítězství v 10 lidech

Vydáno: 26. 02. 2011 22:30
V sobotu 26.2. sehrály pardubické hokejistky první utkání nadstavbové skupiny G, ve které se hraje celkové o 5. místo. Předešlé utkání s Kladnem bylo totiž odloženo na zatím neznámý termín.

Tesla nastoupila v brance s mladičkou Frýbovou a odzačátku utkání hrála na 3 obránce (Siantová, Vaňoučková, Jacková) a dvě útočné trojice (Padevětová - Jirsová - Malinská, Čulíková - Topolská - Mrkosová) a na lavičce byla připravená Cejnarová, která naskočila až do třetí třetiny. Beroun na tom nebyl se silami lépe a utkání hrál v minimálním počtu 10 hráček. První branku vstřelila Padevětová, po přihrávce Malinské zpoza Berounské branky. Pak se povedlo Berounu vyrovnat. Pardubická Padevětová ale přidala druhý zásah, když se po přihrávce od Jirsové dostala do brejku a svou střelu dorazila za záda berounské gómanky. 

Na začátku druhé třetiny zlobil oba týmy špatně klouzající puk a zkazil několik slibně se rozjíždějících akcí. Pardubicím se v této dvacetiminutovce podařilo odskočit na rozdíl 4 branek. Nejprve se trefila po zemi k tyči Malinská. Poté zaznamenala svůj hatrick Padevětová a pak ještě přidala 4 branku  na 5:1. 

Ikdyž bylo skóre jednoznačné, Pardubice ještě neměly vyhráno. V poslední třetině se totiž podařilo Berounu dotáhnout na rozdíl pouhých dvou branek a 45 vteřin před koncem se ještě pokoušel o power play a Jirsová pojistila výhru Pardubic trefou do prázdné branky.

Beroun x Pardubice 3:6 (1:2, 0:3, 2:1)
Autor: Malinda

Události