TJ HC Tesla

Nájezdy - jednou úspěšně, jednou neúspěšně

Vydáno: 20. 01. 2011 17:07
Po dlouhé pauze, která byla vyplněna MS hráček do 18 let, kde náš tým a celou Českou Republiku velmi úspěšně reprezentovalo trio hráček - gólmanka Verča Hladíková, obránkyně Katka Vaňoučková a útočnice Verča Jirsová - se znovu rozjel ligový kolotoč. A to na plné obrátky, hned dvě utkání odehrály pardubické hokejistky v uplynulém víkendu. 

Na sobotní zápas zajížděli až do dalekého Vsetína, kde sice už 3:0 vedly, ale Vsetín dokázal po celý zápas skóre dotahovat, až nakonec po 60 minutách bylo utkání nerozhodně 5:5. O vítězi rozhodly až samostatné nájezdy a trefa pardubické Jirsové. 
VSE : PCE 5:6 SN ( 0:2, 2:1, 3:2 - 0:1 )

Druhý den se v podvečer v malé pardubické hale odehrálo utkání s Berounem, který zatím nezískal v nadstavbě žádné body. Jenže toto se mu právě v Pardubicích povedlo prolomit. V základní hrací době padly jen dvě branky. O tu Pardubickou se postarala v 36. minutě Vaňoučková. Za Beroun se trefila Kiribuchi. A tak i toto utkání bylo po 60. minutách hrací doby nerozhodně - 1:1. V nájezdech byl tentokrát soupeř úspěšnější a tak si odvezl první dva body do tabulky.
PCE : BER 1:2 SN (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Příští týden - v neděli 23. ledna - čeká pardubické hokejistky poslední utkání nadstavbové skupiny D, ve které se hraje o nasazení do playoff. Tabulka je dosti vyrovnaná a tak není zatím jasné, jak se kdo umístí. Pardubice mohou skončit na 4-7 místě a tak se o pořadí i soupeři pro plaoff rozhodne až o tomto víkendu. 

Autor: Malinda

Události