TJ HC Tesla

Litvínovu se odveta povedla

Vydáno: 21. 11. 2010 13:06
Před utkáním uctili hráčky i diváci zápasu minutou ticha hokejovou legendu Evžena Musila. Jak už bylo mnohokrát vzpomínáno, pan Evžen Musil stál u zrodu pardubického ženského hokeje a poslední roky se věnoval zejména hokejové přípravce pardubického ženstva. 

V tomto duelu se museli domácí hráčky vypořádat s absencí několika hráček - zejména pak obránkyň Siantové, Vaňoučkové a Řepkové. Improvizovaná sestava vypadala takto:
Kmoníčková
Jacková - Palasčáková
Heřmanová - Mrkosová
Padevětová - Jirsová - Vosyková
Jirková (Čulíková) - Malinská - Cimburková
Pejzlová - Topolská -Janoušková 

Utkání začalo z obou stran velmi laxně. Zejména v první třetině se nehrál pohledný hokej, ale spíše plácaná. Pardubice nechávali jednu z opor Litvínova - Chmelovou - zcela volnou a ta jim postupně nasázela tři branky - v 2., 7. a v 19. minutě už mohla slavit hattrick. V poslední minutě ještě přidala 4. branku severočešech Rauchová, když svým důrazem vydolovala puk z betonu domácí gólmanky Kmoníčkové. A tak po 1. třetině si Litvínov vytvořil slušný náskok čtyř branek.

V druhé třetině se herní projev o něco zlepšil, ovšem v 25. minutě se opět prosadila Chmelová a zvýšila na 0:5.  Pardubice se prosadili až v 33. minutě, když Padevětová nepřekonala po úniku Tydlitátovou a Malinská dorazila nepokrytý puk. V druhé třetině se hokej vyrovnal a tomu odpovídalo i skóre - 1:1.

Do poslední třetiny nastoupily domácí s odhodláním pokusit se zvrátit nepříznivý stav. Když v 46. minutě snížila Cimburková na 5:2, začalo to vypadat nadějně, ale jen pár vteřin. Litvínov zvýšil zásluhou Chladimové na 6:2. V 52. minutě ještě zvýšila na 7:2 Chmelová. 3. pardubickou branku pak vstřelila po úniku a následné dorážce velmi odhodlaně hrající Čulíková. Na konenčných 8:3 zvýšila ještě (kdo jiný než) Chmelová, která tak v dnešním zápase zaznamela dvojitý hattrick.

Pardubice odehrály nepovedené utkání, ale již za týden budou mít šanci napravit svůj výkon. Začíná nadstavbová část skupiny D, ve které se proti sobě jednokolově utká 5 nejlepších týmů A skupiny (Čechy) + vítěz C skupiny (Morava) a Slavia + Karviná. Těchto 8 týmů si zahraje o 1.-8. místo, které určí vzájemné dvojice pro play-off.
Autor: Malinda

Události

28. 08. 2015 - 13:30

e-mail informace o trenincích - viz články